Як правильно вибрати адвоката – поради

Як правильно вибрати адвоката – поради

Ваш адвокат (юрист) – справжній професіонал, якщо він:

  1. Докладно розпитує Вас про всі обставини справи, а не говорить Вам відразу, що йому все ясно і виграти Вашу справу – справа нехитра.
  2. З’ясовує у Вас можливість мирного врегулювання спору.
  3. Не обіцяє отримати рішення в строк 1-2 місяці, попереджає про можливий затяжний характер процесу, про методи його затягування, які може застосувати інша сторона і можливі методи протидії затягуванню процесу, про порядок оскарження та набрання чинності рішення суду, про труднощі виконання рішення.
  4. Береться за ведення справи, тільки якщо клієнт готовий працювати над ним разом з консультантом і не менше, ніж консультант – надавати необхідні відомості, докази, свідків і т.д.
  5. Розповідає про те, що Вас чекає в процесі, про свої дії, якими правами і як Вам користуватися, інструктує на випадок непередбачених ситуацій (надання стороною несподіваних доказів, лжесвідчення, деякі дії судді) – тим самим зменшує природний стрес клієнта і отримує партнера у Вашому обличчі.
  6. В ході ведення справи мотивує і погоджує з Вами кожну свою дію, роз’яснює всі варіанти наслідків, докладно пояснює слабкості, тонкощі юридичної позиції, наполягає на тому, щоб Ви їх добре розуміли до початку судового процесу. Не намагається приймати за Вас рішень.
  7. Готує Вас та свідків до процесу – докладно допитує, звертає увагу на вигідні та невигідні показання; відхиляє свідка, якщо є сумніви, що він витримає допит в суді; не допускає лжесвідчення, так як воно буде очевидно досвідченим учасникам процесу і підірве довіру до решти доказам
  8. Ретельно готує документи, підбирає і активно шукає нові докази. Складає документи таким чином, щоб суть їх була зрозуміла навіть не фахівцеві.

Після закінчення процесу, незалежно від результату, вивчає протокол судового засідання та, при необхідності, вносить зауваження та доповнення в протокол.